Jak stworzyć 30 profesjonalnych postów na Instagramie w mniej niż 10 minut za pomocą Canva i Czat GPT.

Czy chciałbyś stworzyć 30 profesjonalnych postów na Instagramie w mniej niż 10 minut? Oto prosta metoda, która zmieni Twoje podejście do tworzenia treści. Zaczynajmy!

Znajdź treść którą chcesz zamieścić np. z ChatGPT

Dzięki otwarciu chatu GPT, zyskasz dostęp do nieskończonego źródła inspiracji do tworzenia postów. Dzisiaj będę tworzyła 30 motywacyjnych cytatów na 30 postów na Instagramie, ale możecie zastosować ten sam proces do dowolnego typu zawartości, której potrzebujecie. Chat GPT posłuży mi do szybkiego stworzenia cytatów. Pamiętajcie, że jakość Waszych wprowadzanych danych wpływa na jakość wyjściową, dlatego mój prompt będzie bardzo konkretny. Gdy skończysz, zaznacz wszystkie cytaty i wklej je do dokumentu  Arkusz Google lub Excela.

Polsty na nietechnicza

Utwórz plik CSV za pomocą Google Arkusze (Sheets) lub Microsoft Excel

Na początku otwórz pusty arkusz Excela. Jeśli nie masz Excela, skorzystaj z Google Arkusz. Po prostu wpiszemy „Google Arkusz” i otwórz pusty arkusz. Będzie to wymagało od Ciebie zalogowania się na swoje konto Google. Po otwarciu będziesz miał kolumnę A i kolumnę B, której nadaj nazwę. Nadamy tej kolumnie nazwę „cytat” w  drugiej  autora cytatu. Aby funkcja „Tworzenie zbiorcze”(Bulk Create) działałało, musisz mieć różne kolumny, które chcesz przekonwertować na dopasowanie, zobaczysz to, gdy dotrzemy do Canvy (to bardzo ułatwi proces tworzenia). Po utworzeniu nagłówków  wróć do swojej treści, a następnie dodaj ją do Arkusza Google. Po upewnieniu się, że wszystko zostało poprawnie wklejone – przejdź do pliku. Kliknij pobierz jako CSV, a następnie trafi on do twoich pobranych plików na komputerze. Następnie jesteś gotowy do przejścia do kroku numer trzy, gdzie będziesz łączył nowe posty na Canvie.

Post na Nietechniczna
Post na Nietechniczna
Post na Nietechniczna
Post na Nietechniczna
Post na Nietechniczna

Wejdź na Canvę i stwórz post

Następnie wejdziemy na Canvę i stworzymy post na Instagramie lub dowolny inny post, który chcesz. Ja wybieram Post na Instagrama (Kwadrat)

Uwaga, „Dodawanie zbiorcze” jest to funkcja Canva Pro, nie jest dostępna na Canva Free.  

Post na Nietechniczna

Przewiń  swoje menu i przejdziesz do aplikacji, jeśli funkcja tworzenia treści zbiorczej jeszcze się nie pokazuje.

Post na Nietwchniczna

Następnie klikniesz na tworzenie treści zbiorczej. 

Post na Nietechniczna

Canva daje Ci opcje wprowadzenia danych ręcznie oraz przesłanie pliku CSV. Poniżej  jest zdjęcie z plikami dodanymi ręcznie.

Tekst trzeba również z skopiować z Excela lub z Arkusza Google. Pojedyncze kolumny wklejamy do dodanych rubryk.

post na Nietechniczna
Post na Nietechniczna

Jeśli stworzyliśmy plik CSV, mamy funkcję, która mówi „Prześlij plik CSV”.  Wybieramy plik w którym zamieszczone są nasze cytaty. 

Post na Nietechniczna

Klikniemy na niego otwórz, a następnie Canva daje nam trzy  pola, które stworzyliśmy na naszym Google Arkuszu.

Post na Nietechniczna

Co musimy teraz zrobić, to połączyć cytat z cytatem i nazwę autora, który cytuje. Więc klikniesz w tekst który chcesz zmienić na swój tekst. Klikasz prawym przyciskiem myszy i klikasz połącz dane.

Post na Nietechniczna

Teraz pyta nas, jakie dane chcemy połączyć. Chcę, aby wyświetlał się mój stworzony cytat z pliku. 

Post na Nietechniczna

Następnie kliknę na następne okienko, klikam prawym przyciskiem myszy, chcę teraz połączyć Autora z okienkiem ( w tym przypadku tekst w żółtej ramce), w którym chcę aby się pojawił autor z mojego pliku.

Po połączeniu wszystkich danych, które masz na swoim poście, klikniesz na kontynuuj, a następnie Canva połączy wszystkie dane, które mieliśmy. Klikamy na wygeneruj  a następnie Canva wygeneruje wszystkie nasze posty. 

Post na Nietechniczna

Niektóre z nich będziesz musiał naprawić ręcznie i dostosować, ale większość z nich wygląda dobrze. I tak tworzysz treści zbiorczo, fajne, prawda?

Post na  Nietechniczna

Podsumowując, dzięki temu procesowi możesz stworzyć 30 profesjonalnych postów na Instagramie w mniej niż 10 minut. To jest niesamowite?!  Teraz, kiedy już wiesz, jak to zrobić, zachęcamy Cię do wypróbowania tego samemu. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, więc im więcej będziesz korzystać z tych narzędzi, tym lepiej będziesz się czuł i tym lepsze będą Twoje wyniki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu treści na Instagramie, sprawdź nasze inne artykuły na ten temat:

Leave a Comment