Najlepsze narzędzia do wykorzystania w marketingu cyfrowym.

W dzisiejszych czasach marketing cyfrowy dokonał ogromnego skoku w branży biznesowej. Firmy przestawiły się na media cyfrowe, aby dotrzeć do swoich odbiorców, sprawiając, że ich obecność jest silnie odczuwalna online. Firmy, aby skutecznie osiągać założone cele muszą wykorzystywać cyfrowe strategie marketingowe za pomocą odpowiednich narzędzi. 

Przy ogromnej dostępności wielu narzędzi cyfrowych znalezienie tych najbardziej odpowiednich dla Twojej organizacji może być trudne. 

Przyjrzymy się 15 najlepszym cyfrowym narzędziom marketingowym, które pomogą Ci usprawnić działania marketingowe.

Notion to kompleksowe narzędzie zwiększające produktywność. Pomaga zespołom ujednolicić przepływy pracy, współpracować i centralizować informacje. Może być używany w różnych aspektach pracy marketingowej, takich jak treści, zarządzanie projektami, marketing w mediach społecznościowych i nie tylko. Korzystanie z Notion jest bezpłatne, ale funkcje takie jak dostęp offline, większa pamięć masowa, zaawansowane uprawnienia i inne wymagają miesięcznej subskrypcji.

Canva to platforma do projektowania graficznego, która pomaga tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty bez specjalistycznej wiedzy. Funkcja przeciągania i upuszczania w serwisie Canva, gotowe szablony i obrazy stockowe sprawiają, że proces ten jest łatwy, szybki i wydajny. Jest idealny do tworzenia postów w mediach społecznościowych, infografik i treści wizualnych. Canva ma zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną, w zależności od Twoich potrzeb.

Więcej na temat Canvy przeczytasz w artykule Adobe kontra Canva – Nietechniczna

Bezpłatna platforma, która zapewnia wgląd w ruch w witrynie i zachowanie użytkowników. Pomaga śledzić wydajność witryny, mierzyć konwersje, analizować zachowania klientów, i optymalizować zawartość. Google Analytics jest niezbędnym narzędziem dla każdego specjalisty cyfrowego, który chce podejmować decyzje na podstawie danych, jest stosunkowo łatwy w użyciu i konfiguracji. 

Klaviyo to platforma marketingu e-mailowego, która pomaga firmom tworzyć spersonalizowane, zautomatyzowane kampanie e-mailowe, które napędzają konwersje. Został zaprojektowany do integracji z platformami e-commerce, takimi jak Shopify, Magento i BigCommerce. Klaviyo może śledzić dane klientów, takie jak przeglądanie, porzucenie koszyka, historia zakupów i inne, umożliwiając firmom wysyłanie odpowiednich e-maili do odbiorców, zwiększając liczbę konwersji.

Narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które pomaga planować i publikować treści na różnych platformach, w tym na Instagramie, Twitterze, Facebooku i Pinterest. Funkcja „przeciągnij i upuść” sprawia, że proces ten jest łatwy i wydajny, zapewnia także kalendarz treści, który pomoże Ci zaplanować posty w mediach społecznościowych. Later ma zarówno darmowe, jak i płatne wersje, w zależności od Twoich potrzeb w zakresie zarządzania mediami społecznościowymi. 

Więcej na temat technik stosowanych na Instagramie w artykule Najlepsze wskazówki, jak rosnąć na Instagramie w 2023 roku – Nietechniczna

Semrush to wszechstronna platforma, która pomaga w SEO, badaniu słów kluczowych, marketingu treści i analizie konkurencji. Zapewnia wgląd w rankingi wyszukiwania organicznego, audyty witryn, analizę linków zwrotnych, kampanie PPC i wiele innych. Jeśli chcesz zająć wysoką pozycję w wyszukiwarkach, Semrush jest nieocenionym narzędziem. Wersja tylko płatna z możliwością przetestowania przez siedem dni bezpłatnie.

Bitly to narzędzie do skracania adresów URL, które tworzy krótkie i niestandardowe linki, które pomagają śledzić kliknięcia i mierzyć zaangażowanie. Zapewnia wgląd w kliknięcia, strony odsyłające, lokalizację i inne elementy, które pomagają mierzyć skuteczność linków. Bitly zapewnia również funkcję niestandardowej domeny, która umożliwia firmom tworzenie markowych krótkich linków. Pomaga również w tworzeniu Kodów QR.

Anyword to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do pisania tekstów, które pomaga firmom tworzyć lepsze teksty reklam, opisy produktów, posty w mediach społecznościowych i nie tylko. Algorytmy sztucznej inteligencji Anyword są szkolone na milionach przykładów marketingowych, dzięki czemu mogą sugerować teksty o wysokiej konwersji.

Inne programy do pisania tekstów opisane zostały w artykułach: Copy.ai: rewolucyjny asystent pisania – Nietechniczna oraz Jenni – Doskonałe narzędzie do ulepszania Twojego tekstu. – Nietechniczna

Calendly to narzędzie do planowania, które pomaga firmom zautomatyzować proces planowania. Integruje się z kalendarzami Google i Outlook, umożliwiając klientom przeglądanie Twojej dostępności i planowanie spotkań bez e-maili w obie strony. Calendly ma różne plany, w zależności od potrzeb Twojej organizacji w zakresie planowania.

Biblioteka reklam na Facebooku to bezpłatne narzędzie, które pomaga zobaczyć wszystkie aktywne i nieaktywne reklamy na Facebooku, Instagramie i w komunikatorze. Zapewnia wgląd w czas trwania reklamy, grupę docelową, budżet i inne. Biblioteka reklam na Facebooku. Facebook Ads Library umożliwia firmom monitorowanie reklam konkurencji i czerpanie inspiracji z ich reklam.

Tik Tok Creative Center to bezpłatne narzędzie, które pomaga firmom tworzyć i edytować filmy Tik Tok. Zapewnia szablony, biblioteki muzyczne, filtry i inne kreatywne zasoby, aby proces był łatwy i wydajny.

Asana to narzędzie do zarządzania projektami, które pomaga firmom śledzić ich zadania, projekty i zespoły. Zapewnia różne widoki, takie jak wykresy Gantta, kalendarze i tablice, aby pomóc w efektywnym zarządzaniu projektami. Umożliwia monitorowanie realizacji postępów i harmonogramowanie zadań.

Bezpłatne narzędzie, które pomaga firmom współpracować i udostępniać dokumenty online. Może być używany do tworzenia i edytowania dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, a jego funkcja współpracy w czasie rzeczywistym zapewnia, że ​​wszyscy są zawsze na tej samej stronie.

Agregator biuletynów, który pomaga firmom nadążać za e-mailowymi kampaniami biuletynowymi konkurencji. Zapewnia wgląd w zawartość różnych biuletynów, częstotliwość i inne wskaźniki.

Więcej przeczytasz w artykule Milled -subskrypcja e-maili. – Nietechniczna

Loom to narzędzie do przesyłania wiadomości wideo, które pomaga firmom skutecznie komunikować się za pomocą wiadomości wideo. Umożliwia przechwytywanie ekranu, kamerę twarzową i mikrofon, dzięki czemu komunikacja jest wydajna i wciągająca.

Pamiętaj, że wybierając narzędzia marketingowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje konkretne potrzeby i cele. Zbadaj i porównaj różne opcje, aby znaleźć najlepszą dla swojej firmy.

Leave a Comment